StrainS WaR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
StrainS WaR

Irklar artık savaş içinde! İnsanlar, Büyücüler, Barbarlar, Elfler, Yaratıklar, Asassian'lar ve daha bir çok ırk artık korkusuzca yer yüzündeler . Ve galip gelmek için acımasızca savaşıyorlar . Sende ırkını seçip savaşa dahil ol ! Sakın ölme !

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Sonsuzluğa Yürüyüş

2 posters
YazarMesaj
Valfar
Human
Valfar

Kişi sayfası
Güç:
Sonsuzluğa Yürüyüş Left_bar_bleue100/100Sonsuzluğa Yürüyüş Empty_bar_bleue  (100/100)
Sağlık/Hp:
Sonsuzluğa Yürüyüş Left_bar_bleue100/100Sonsuzluğa Yürüyüş Empty_bar_bleue  (100/100)

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyCuma Nis. 10, 2009 3:55 pm

İri bir siluet belirdi tepenin hemen ardından, güçlü elleriyle, bir atlayışta aşağı doğru kaymaya başladı, tepenin eteklerinde durmayı başarabildi. Atlarken dağılan cüppesini düzeltti, baltasının kayışını kontrol etti.
Yoluna devam etti iri adam, şaman Valfar... Tüm kabilesi savaşta kahramanca ölmüştü, onlara saldıran şövalye birliği de ölümle tanışmıştı, o zaman anlamıştı ki, savaşta bir kazanan yoktu...
Dört yıldır -günleri saymamıştı, sadece tahmin edebiliyordu- münzevi hayatı sürüyordu, kimi zaman hanlara uğruyor, kuzeyde kabilelerin durumunu öğreniyordu. Barbarlar savaşı daha başlarda kaybetmişti, kabileler arasındaki anlaşmazlıklar sonlarını getirmişti.
Daha da kötüsü, tüm dünya birbirine girmişti, tüm ırklar, dinler... Bu savaşı önlemenin bir yolu yoktu, bu lanet savaşta yer almadığı için de mutluydu, ne de olsa uğruna savaşabileceği hiçbirşeyi kalmamıştı.
İçinde bulunduğu ormanın ruhunu hissetti, Bretonniadaydı, barbarların yok olmuş ülkesine en yakın ülkeydi burası ve en büyük düşmanlarının topraklarıydı, şövalyelerin memleketi...
Bu düşünceleri kafasından atmaya çalıştı, uyuyacak bir yer bulmalıydı, ormanda güvendeydi, boş bir ağaç kovuğu aramaya başladı yatak olarak, pek rahat olmasa da...
Thrandail Carnésir
High Elf | Adalet Tanrısı
Thrandail Carnésir

Doğum tarihi : 27/06/95

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyCuma Nis. 10, 2009 11:21 pm

Tozlu yolları aşındırıyordu.Atını çok özlediğini şimdi anlıyordu.En azından kendi kendine konuşmuyordu Audax ise uzun kınında sallanıyordu.Hava içini açmıyordu doğrusu.Bir kaç kuş vardı semada.İnsan toprakları,aynı hükmdarları gibiydi.Verimli toprakları,onurlu şövalyeleri ile onu sıksa da en azından Drow ırkından iyiydi.Cücelerden daha misafirperver olan bu kişilerden kötü olanı da çıkıyordu.O her tarafta da güvendeydi.Adaletin Tanrısı olduğu için iki taraf da ona saygı duyardı.Kendi kendine düşünüp,yürürken bir ormana varmıştı.Biraz ilerledikten sonra ağaçların tepesinde bir ses geldi.Birisi ağaçta uyuyordu.

''Hey!.. Ağacın tepesindeki!.. ''
Valfar
Human
Valfar

Kişi sayfası
Güç:
Sağlık/Hp:

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyC.tesi Nis. 11, 2009 12:54 pm

Valfar, deneyimli bir savaşçıydı, güvende olduğundan emin de olsa, ormanın ortasında derin bir uykuya dalacak değildi.
Ağacın dibine bir süvarinin yaklaştığını farketmişti fakat uyanmakta yine de zorlanıyordu, kaç gündür durmaksızın yol alıyordu sonuçta...
Kovuğun içinde el yordamıyla baltasını buldu ve ayağa kalktı, barbar demirciler tarafından hazırlanmış zırhının görünmemesi için cüppesini düzeltti ve aşağıdakine seslendi Breatonnia dilinde, Barbar aksanını elinden gelince saklamaya çalışarak:
"Kim vardır orada?"
Thrandail Carnésir
Thrandail Carnésir

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyC.tesi Nis. 11, 2009 9:32 pm

Adam cübbesini,kendisini topladı.Cevap verdi

''Kim var orada?''

''Ben Adalet Tanrısı Thrandail'im.Sen kimsin yabancı?'
diye sordu.Adamın biraz tehlikeli olduğunu seziyordu ama gözlerinin ardında intikam,yalnızlık ve bir özlem seziliyordu.Adamın görünüşünden insan topraklarının uzaklarından geldiği anlaşılabiliyordu.Sanırım yabancıları sevmiyordu.Elindeki balta bunun göstergesiydi.

''Daha fazla boynumun tutulmasını bekleyemem.İnecek misin?Seni yiyecek değilim.Kılıcım hala kınında.Baltanı orda bırakmanı tavsiye ederim.''
Valfar
Human
Valfar

Kişi sayfası
Güç:
Sağlık/Hp:

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyPaz Nis. 12, 2009 10:13 am

Karşısındaki adam ona adalet tanrısı olduğunu söylemişti ve Valfar adama dikkatle baktığında onun bir elf olduğunu görüyordu. Dövüşmek gibi bir niyeti yoktu belli ki, baltasını kayışın yardımıyla sırtına astı ve bir dalı sarkıtarak yere indi, adamın tam karşısına:
"Adalet tanrısıı? Biz küçük tanrılara inanmayız, elf. Ben kuzeyden, Karöfkesi kabilesinin şamanı Valfar. Biz inanırız ruhlara, bize yardım eden, bizi bırakmayan ruhlara. Tapınaklarında oturup kendilerine kesilen kurbanları izleyen tanrıcıklara değil..."*
diye cevap vermişti, Valfar barbar aksanını önlemeye çalışmadan.

*: Yazıdaki imla hatalarının nedeni Valfar' ın barbar aksanı

En son Valfar tarafından Ptsi Nis. 13, 2009 4:16 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Thrandail Carnésir
Thrandail Carnésir

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyPaz Nis. 12, 2009 4:45 pm

''Çok yazık.Seninle dövüşmek gibi bir niyetim yok barbar-cık.Sen gibi birinin aşağıya inmen gibi bir incelik göstermene bile şükretmem gerekir.Kuzeyden geliyorsan burada işin ne?Drow veya diğer düşmanlar Doğu'da kaldı.Güney'de kimse yok..'' dedi onun lafına karşılık.Barbar olduğu zaten görünüşünden anlaşılıyordu.Silahı ise pekiştiriyordu.Onu küçümsemezdi.Zaten sevmezdi küçümsemeyi.Tanrı olabilirdi ama o da bu dünyada yaşıyordu nihayetinde.Ölümü de Tanrılar Katı'nda değil Dünya'da olacağından burada iyi bir yaşam sürmeyi hedeflerdi.

''Yalnızlığının sebebi ne yabancı?Kabilen seni dışlamış olamaz.Yüz ifaden ve işittiklerime göre kabilene bağlısın..''
Valfar
Human
Valfar

Kişi sayfası
Güç:
Sağlık/Hp:

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyPtsi Nis. 13, 2009 4:02 pm

Bu uzun kulaklı, kendini tanrı sanan delinin onu aşağılaması sinirini bozmuştu, cılız bir elfi rahatlıkla haklayabilrdi fakat bu pek de adil bir dövüş olmazdı...
"Elfler aşağılarken bizi, biz onurumuz için dövüşteydik, elf..." diye başladı sözüne Valfar, bu adamın kendisinden daha acınacak bir halde olduğuna emindi, kendini tanrı sanıyordu, kabilesi katledildiğinde, intikamını alana kadar gülmemeye, eğlenmemeye yemin etmese kahkahalarla gülerdi bu elfe:
"Ben Karöfkesinden Valfar dediğim gibi, duymamışsındır namımızı, küçük bir kabileydik... Bilirsin biz barbarları, kabilelerin -bir an kelimeyi hatırlamaya çalışarak- federasyonuyuz, kabileler dağılınca, zayıfladık... Şövalyelere karşı koyduk uzun süre ama sonra güçten düştük. Sayımız azdı ama ruhlar bize yardım etti benim şaman öğretilerimin yardımıyla. Kimi zaman su geldi yardımımıza kimi zaman toprak kimi zaman ise kurtlar. Son savaşta, kahramanca dövüştük, karşıdaki Bretonnialıları öldürdük, ama kabilemden kalan tek kişi, benim...." diyerek bitirdi sözlerini.
Thrandail Carnésir
Thrandail Carnésir

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyPtsi Nis. 13, 2009 4:49 pm

''Yalnızlık zor..Bilirim.Bizse kendi içimizdeki kötülüğe ve dışarıdaki tehlikelere karşı koymaya çalışıyorduk.Bu uğurda - eğer biliyorsan- kin beslediğimiz Cüce ırkına bile yardım ettim.Büyülerimiz,oklarımız,kılıçlarımızla.Bana sorarsan dostum,aileni öldürenlerin intikamını bu masumlardan çıkarma.Eğer katili gördüysen hedefin o olmalı.Masum kanı akmasın.Bütün dileğim bundan ibaret ve kurtlar.. Sizler onları kardeş gibi görüyorsunuz.Düşüncelere saygım var ama elle tutulur,gözle görülür şeylere tapmanı öneririm.Kendi iyiliğin için.Senin yararına.Yardım edebiliriz.'' ''Edebiliriz.''. Tüm tanrıların adına konuşuyordu.Gerçi,onlar da Thrandail'e yardım edebilirlerdi.
Valfar
Human
Valfar

Kişi sayfası
Güç:
Sağlık/Hp:

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyÇarş. Nis. 15, 2009 3:39 pm

Elfin, şaman öğretisini anlamayacağına emindi Valfar, keçeleşmiş saçlarını eliyle kaşırken: "Ölecekler masum değil, İntikamım kötülerle... Eğer bana yardım edecek gücün varsa, anlat..." dedi.

ps: bu rp biraz kısa oldu, 5 dakikalığına girdim o ara yazdım
Thrandail Carnésir
Thrandail Carnésir

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyÇarş. Nis. 15, 2009 8:07 pm

''Öncelikle öfkeni kontrol et.Sakin kafayla düşün.Bu konuda -eğer biliyorsan- yaz.Bir şeyler yaz, mesela yaşadıklarını.. Biraz şarkı söyle.Egzersiz yap.Kendini silahlar konusunda uzman hale getir.Ve yalnız takılma.Başka yerleşim yerlerinde yaşa.Orlardaki insanların dertlerini yaşadıklarını dinle.Bir iş sahibi ol.Başından geçenler hakkında şiir,şarkı yaz.Yapmazsan elfler veya insanlar senin hakkında birşeyler yapacaktır.''

Hocasından öğrendiklerini,tecrübelerinden aldığı dersleri söylemişti.Eğer adam yazma bilmiyorsa öğretebilirdi.Bundan mutlu olurdu.Birşeyler öğretmek hoşuna giderdi.Hurafelere inanmaz,aklı savunurdu.
Valfar
Human
Valfar

Kişi sayfası
Güç:
Sağlık/Hp:

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyPerş. Nis. 16, 2009 9:17 pm

Valfar, bir elfin kendisine öğüt vermesine daha da sinirlenmişti: "Zaten silahlar konusunda ustayım, elf ve ben bir şamanım hep dediğim gibi. Kabilem için sayamayacağın kadar balladlar söyledim!".
Valfar, diğer kabilelerin şamanları gibi, aynı zamanda kabilesinin ozanıydı. Davulunu bırakmıştı ayrılmadan önce, uzun zamandır hiç ballad söylememişti.
"Peki ya sen niye buradasın? Kimsin, nesin, nereden gelirsin?" diye sordu Valfar, elfe.
Thrandail Carnésir
Thrandail Carnésir

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyCuma Nis. 17, 2009 12:42 pm

Adam sinirlenmiş görünüyordu.Ama sakindi.Ballad'ın ne oluğunu anlamaya çalışıyordu.Belki şarkı,belki bedduadır diye düşündü.

''Ben Thrandail.Bir Elf'im.Uzak Elf diyarından geldim.Bir amacım yok.Öyle,geziyorum.
Yurdumdan ayrıldım.Atım,ben ve kılıcım geziyoruz.Başımdan çok şey geçti.Genelde bunları yazarım.Dünya'yı seviyorum.O günden beri yolda yardıma muhtaç olanlara yardım ediyorum.Arada bazı tanrılarla bir araya gelirim.Malum,onlar da tartışabiliyorlar.Peki ya sen?Senin öykün,adın,sanın,yurdun ne?''
Valfar
Human
Valfar

Kişi sayfası
Güç:
Sağlık/Hp:

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyCuma Nis. 17, 2009 5:53 pm

Valfar öyküsünü anlatmaya başladı:
"Ben Kuzeyden gelen Valfar. Barbar Federasyonu' ndaki Karöfkesi adlı ufak kabiledenim. Federasyon dağılana kadar, Bretonnia' ya ve diğerlerine karşı kahramanca savaştık. Fakat kabilelerin arası bozuldu, Federasyon dağıldı. Biz de büyük Bretonnia ordularına karşı tek kabile olarak savaştık. Sonunda kaybettik, tüm kabilem öldü, ben de onların öcünü alacağım, gerek Bretonnia kralından gerek diğer Bretonnialılardan!" dedi ve kardeşlerinin anısına yüksek sesle, derinden gelen bir sesle kükredi.
Thrandail Carnésir
Thrandail Carnésir

Sonsuzluğa Yürüyüş Empty
MesajKonu: Geri: Sonsuzluğa Yürüyüş   Sonsuzluğa Yürüyüş EmptyCuma Nis. 17, 2009 10:25 pm

''Anladım Valfar.Seni de anladım.İntikam almak seni yatıştıracaktır ama ondan sonra diğer intikamcılar seni ölüreceklerdir.Bence onlara merhamet et.Böylece halk arasında saygınlığın artacaktır.Bu halka başkan bile seçilebilirsin.Düşüncelerini sadece savaş anlamında değil de siyasi ve sosyal anlamdan da gösterebilirsin.Daha etkili bir yol.Sana bir tavsiye : Kesinlikle silah kullanma.Yeteri kadar yandaş topladıktan sonra isyan çıkar.Ve Kral'ı devir.Böylece hem silahını hem siyasi gücünü kullanrsın.Ve halk seni sever,sayar.Ölene kadar başta kalırsın.''

Sonsuzluğa Yürüyüş
1 sayfadaki 1 sayfası